DORDENT

Licznie kanałowe -mikroskop

Bardzo ważną dziedziną, która wspomaga pozostałe specjalności stomatologii jest ENDODONCJA. Obejmuje ona leczenie kanałowe, powtórne leczenie kanałowe zębów stałych, ale i w niektórych przypadkach zębów mlecznych.

Dlaczego wspomaga inne dziedziny i jest dla nas taka ważna?
Dzięki bardzo dobrze przeprowadzonemu leczeniu kanałowemu jesteśmy spokojni przede wszystkim o zdrowie naszych pacjentów. Każdy żywy ząb połączony jest nerwami oraz naczyniami z całym organizmem człowieka. Jeśli więc toczy się stan zapalny, w tym rejonie, zdrowie pacjenta jest zaburzone – to nie tylko ból zęba – to zagrożenie, które może powodować nieprawidłowe funkcjonowanie naszego całego organizmu.
Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe umożliwia pomyśle wykonanie dalszego leczenia zachowawczego, protetycznego oraz ortodontycznego.

W związku z tym oferujemy Państwu leczenie pod mikroskopem firmy ZUMAX, przez doświadczonego lekarza stomatologa. Skracamy czas wizyty endodontycznej, co daje Państwu większy komfort leczenia. Dzięki cyfryzacji stomatologii zwiększamy bezpieczeństwo i jakość naszych usług.

W przypadku skomplikowanego leczenia oraz powtórnego leczenia kanałowego, lekarz wykonuje tomografię komputerową 3D, uwidacznia ona wszystkie kanały i daje dużą gwarancję powodzenia leczeni. Wykonujemy ją na miejscu w naszym gabinecie.