DORDENT

Leczenie ortodontyczne

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu.

Wada zgryzu jest to nieprawidłowe ustawienie zębów, relacji położenia żuchwy do szczeki oraz zbyt mały lub duży ich rozmiar.  Nie możemy więc zapomnieć, że poprawa estetyki to tylko jeden z plusów leczenia ortodontycznego. Musimy pamiętać o poprawie funkcji Stawu Skroniowo Żuchwowego, przywróceniu prawidłowej funkcji mowy oraz żucia pokarmów.

Dlatego też – Leczenie ortodontyczne możemy przeprowadzić w każdym wieku w zależności od potrzeb i wymagań Pacjenta. Należy dobrać najlepsze – INDYWIDUALNE – leczenie.

 

Oferujemy aparaty:

Oferujemy aparaty:
– stałe cienkołukowe metalowe
– stałe cienkołukowe estetyczne
– aparaty ruchome

Leczenie ortodontyczne:

Leczenie ortodontyczne wspomaga dziedziny takie jak protetyka, implantologia, periodontologia.
Np. Umożliwia odtwarzanie miejsca na implant lub poprawę warunków pod uzupełnienia protetyczne. Jeśli Pacjent zmaga się z problemami obniżających się dziąseł – tu też prawidłowe ustawienie zębów ma duże znaczenie!

Całe leczenie wspomagane jest przez wykonywanie zdjęć RTG oraz Tomografii Komputerowej, którą oferuje Nasza Placówka. Dzięki tomografii komputerowej oraz zdjęciom RTG możemy diagnozować zeby dodatkowe, nadliczbowe, zatrzymane, zęby zatapiające się w kość, zmiany zapalne, położenie korzeni zębów i wiele innych nieprawidłowości w stomatologii.

Potrzebujesz, specjalisty?